Çocuklar, Tomatis metodu ile disleksinin neden olduğu okuma güçlüğünü geride bırakıyor.

çocuklarda tomatis metodu

80’in üzerinde makale, klinik ve bilimsel çalışmalarla doğrulanan Tomatis Metodu, başta disleksi olmak üzere, öğrenme ve iletişim güçlüğü çeken, DEHB ya da stres sorunu olan hatta Otizm Spektrumu olan çocuklarda etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor.

Üstelik University College London araştırmacıları, Fransız doktor ve araştırmacı Alfred Tomatis tarafından geliştirilen uluslararası üne sahip Tomatis Metodu’nu inceledi. Metodun dayandığı teori araştırmacılar tarafından doğrulandı!

“Elektronik Geçitleme” esasına dayanan Tomatis Metodunu uygulamak için bir uzmandan destek almanız gerekiyor. Ancak Tomatis Infinite Kulaklık ile kendi evinizin konforunda da terapilerinize devam edebilirsiniz.

Tomatis Infinite kulaklık sahibi olmak ya da uluslararası geçerliliği olan Tomatis uzmanı olma şansı sunan sertifikalı eğitimimize katılmak için bize ulaşabilirsiniz.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezleri (cookie) kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.