***   BEĞENDİĞİNİZ ÜRÜNÜ İNCELEYİP E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN, ÖZEL İNDİRİMLERDEN FAYDALANIN   ***   3 TAKSİT 0 FAİZ   ***   ÜCRETSİZ HIZLI KARGO   ***   GÜVENLİ ÖDEME   ***   GÜVENLİ ALIŞVERİŞ   ***   İLETİŞİM:   0216 467 26 27   ***

KAYGIYI AZALTMAYA YARDIMCI OLAN 4 DIŞ MEKAN AKTİVİTESİ

Kabul edelim –– işler zordu. Bu günlerde kaygı çok yaygın ve birçok insan strese tepki olarak etkilerini yaşıyor. Çoğu zaman kaygı, gelecekle ilgili makul olmayan bir korku veya endişe duygusu olarak tanımlanır. Neyse ki egzersiz, kaygıyla başa çıkmanın en kolay ve en etkili yollarından biridir ve hatta semptomlarını azaltmaya yardımcı olabilir. Beyni uyaran ve endişe ortaya çıktığında sakin ve tok kalmanıza yardımcı olabilecek birkaç açık hava etkinliğini keşfetmek için okumaya devam edin.

Stresi azaltmak için bir E-Bisiklete binin

Elektrikli bisikletler (veya kısaca e-bisikletler), fiziksel olarak daha güçlü olmanıza yardımcı oldukları için vücut uyarıcılarının harika örnekleridir. Ek olarak, bu aktivite diğer ilaçların sahip olduğu hiçbir yan etkiye sahip değildir. Kaslarınızı hareket ettirmek aynı zamanda daha derin nefes almanızı sağlar ve beyne dolaşan oksijen sakinleştirici bir etkiyi tetikler. Motorlu bisiklet kitleri de aynı etkiye sahiptir; Hala büyük bir stres giderici olan temiz havayı deneyimlersiniz ve ayrıca özellikle diyabet veya hipertansiyon gibi kronik hastalıkları olan kişiler için önemli olan zahmetsiz bir bisiklet deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.

E-bisikletler de harikadır çünkü pedal çevirdikçe yol boyunca egzersiz yaparsınız. Aktif olarak kaslarınızı hareket ettiriyorsunuz ve bu sadece endişe ile değil, spor salonuna gitmeden kalori yakmanıza da yardımcı olabilir.

Açık havada koşmak vücudu sakinleştirmeye ve canlandırmaya yardımcı olabilir

Koşmak pratikte her şeyin cevabıdır. Vücudumuz sabit bir hızda koşarak veya koşarak canlanır. Siz koşarken, zihni uyarmak ve ardından doğal olarak sakinleştirmek için endorfinler salınır, ilave madde gerekmez!

Çok fazla koşucu değilseniz, bir başarı hissi elde etmek için adım adım ilerlemeniz gerekmez. Dışarıda biraz boş zaman geçirmek bile ruh halinizi iyileştirebilir ve stresli bir günün ardından vücudunuzu rahatlatmaya yardımcı olabilir. Güneşin batışını izlemek veya arkadaşlarla sosyal mesafeli bir açık havada yemek yemek de sakinleşmek için doğal bir uyarıcı olarak kabul edilir. Mükemmel koşu partneri mi arıyorsunuz? Kilometrelerce yol alırken motive olmak ve bağlantıda kalmak için AfterShokz Aeropex açık kulak dayanıklı kulaklıkları yanınıza alın.

Mümkünse yeşil bir alanda dikkatli olun

Farkındalık, kaygıya yardımcı olmak için uygulayabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Meditasyon yapın. Birkaç dakikalığına da olsa aklınızı bazı şeylerden uzaklaştırmanıza yardımcı olabilir. Dışarıya veya bahçenize gidin ve çevrenize dikkat edin. Ne koklayabilir, hissedebilir ve duyabilirsiniz? Zor zamanlardan bir anlığına bile olsa uzaklaşmak iyi hissettiriyor mu? Farkındalık sizi ana geri getirir.

Farkındalık aynı zamanda evde harika bir uygulamadır çünkü bunu etrafınızdaki insanlarla ya da insanlar olmadan yapabilirsiniz. Ayrıca kendi zaman sınırlarınızı ayarlayabilir ve bunu istediğiniz kadar uzun veya kısa süreliğine yapabilirsiniz, böylece dinlenmek, yeniden şarj etmek ve sıfırlamak için kendi kişisel zen zamanınız haline getirebilirsiniz.

Ruh halinizi aydınlatmak için doğada yürüyüşe çıkın

Doğayı keşfetmek, refahınızı artırmanın bir yoludur – yorucu değildir ve arka bahçenizden veya yoksa yerel bir parktan kolayca yapılabilir. Doğa, doğal manzaralarla aynı, şaşırtıcı derecede güzeldir. Her ikisini birleştirmek, serinlemek için harika bir fırsat olacaktır. Genel olarak doğayı fark etmek, zihni gerçekten zorluklardan uzaklaştırabilir. İstediğiniz her şeyi görmeye gidebilirsiniz – sadece doğa ve vahşi yaşam olmak zorunda değil. Böyle güzel manzaraları gezmek ruhsal olarak iyileştiricidir ve kesinlikle daha sakin hissetmenize yardımcı olacaktır.

Genel olarak, bu ipuçları endişe konusunda size yardımcı olmak ve endişeli bir anınız olduğunda ihtiyaç duyabileceğiniz yardım konusunda size yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Zihninizi gerçek dünyadan uzaklaştırmanıza yardımcı olmak için mümkün olduğunca aktif olmalısınız. Gerçek dünya bazen korkutucu bir yer olabilir; ancak bu ipuçlarını takip ederseniz dünya daha az korkutucu hale gelecektir.

Hangi aktiviteleri tercih ederseniz edin, umarız bu fikirler bir dahaki sefere endişeli hissettiğinizde yeni bir şeyler denemeniz için size ilham verir.

Etiketler: aftershokz, kulaklık, doğa, stres, kaygı, kaygıyı azaltma

Kaynak: https://aftershokz.com/blogs/news/4-outdoor-activities-to-help-reduce-anxiety